ESZA

A Tercia StArt Egyesület 2020. március 1. és 2021. május 31. között számos helyi programot szervez Székesfehérváron az alábbi TOP CLLD pályázat keretében:

Felhívás címe és száma:
Helyben elérhető kulturális és közösségi szolgáltatások támogatása, városi sajátosságokra, értékekre alapozott programok kialakítása, helyi igénybevételének elősegítése
TOP-7.1.1-16-H-031–3

Projekt címe és azonosítója:
Székesfehérvár Táncéletének Színesítése
TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2019-00436

Támogatás:
Összege: 10.994.000 Ft
Mértéke: 100%

TERVEZETT PROGRAMOK:

Tanulj és táncolj!

• "Tanulj és táncolj!" - 7 részes ismeretterjesztő előadás- és táncest-sorozat
    Célja a tánc, mint mozgásforma, valamint a bemutatott táncstílusok (modern táncok, klasszikus balett, társastáncok, divat- és autentikus táncok, hip hop, folklór) népszerűbbé és ismertebbé tétele mindenki számára. Ezen felül egy külön előadáson szó esik a táncterápiáról is.

• 1. rész: Társastáncok - 2020. április 26.  16 óra
    • 2. rész: Táncterápia - 2020. augusztus 29.  16 óra
    • 3. rész: Hip-hop - 2020. augusztus 30.  16 óra
    • 4. rész: Klasszikus balett - 2020. szeptember 26.  16 óra
    • 5. rész: Folklór - 2020. szeptember 27.  16 óra
    • 6. rész: Modern tánc - 2020. október 24. 16 óra

• Táncos Nyílt Hetek Székesfehérváron
    Hagyományteremtő jelleggel ingyenes betekintési lehetőséget biztosítunk mindenki számára a székesfehérvári táncműhelyekbe, tánciskolákba, klubokba, egyesületekbe. Megtekinthetők a háttérmunkák, a próbák, az érdeklődők átérezhetik az órák légkörét, hangulatát, és képet kapnak a táncstílusok technikai alapjairól, lépéseiről.

• "Tánc és..." - 4 részes szakmai workshop-sorozat
    Célja: Székesfehérvár hivatásos táncosai és tánckarvezetői szakmai tudásának szélesítése a workshop-sorozattal érintett témakörökben.
    Előadó: Lakatos János nívódíjas koreográfus és táncpedagógus, a Magyar Táncművészeti Egyetem tanára.

• I. Székesfehérvári Táncválasztó - "Zenére mozdul a család!"
    A hagyományteremtő céllal megrendezésre kerülő I. Székesfehérvári Táncválasztó egy egész napos interaktív családi programsorozat. (A „Nagy Sportválasztó” program ötletére alapozva.)
    Célja, hogy a székesfehérvári családok még jobban megismerjék és megkedveljék a táncot, kicsik és nagyok egyaránt kiválaszthassák a nekik megfelelő táncstílust.
    A színpadon egymást követik a tánccsoportok bemutatói, melyek alkalmanként a közönség bevonásával folytatódnak.